דיגיטל סולושנס

בלוג פוסט

מחשבון תקציב פרסום

איך לחשב תקציב פרסום נכון עבור העסק שלכם

עמוד הבית > בלוג > מחשבון תקציב פרסום

24.6.2024
עמית יהב

מחשבון תקציב פרסום

אחת השאלות הכי חשובות בתחום הפרסום והשיווק היא כמה כסף להוציא על תקציב פרסום? אז אין פה נכון ולא נכון, אבל כן אפשר לנסות לבנות משוואה דיי פשוטה שתקרב אותנו לפתרון הנחשק ותעזור לנו לקבוע מהו תקציב הפרסום שאותו נרצה להוציא.

אז הגענו לשלב שיש לעסק שלנו אתר אינטרנט או פלטפורמה אחרת לאינטרקציה עם קהל היעד שלנו ועכשיו נרצה להתחיל לנהל קמפיינים ממומנים כדי להגדיל את החשיפה שלנו ולדאוג להמרות (הפעולה אותה נרצה שהלקוחות שלנו יבצעו באתר).
בהמשך למה שכתבנו בפוסט על קידום ממומן, נצטרך לנהל תקציב לניצול בפלטפורמות הפרסום שביניהן מטא, גוגל, טאבולה ועוד. כאשר ננהל קמפיינים בפלטפורמות אלה, כל חשיפה ו/או קליק יעלו לנו כסף. הסכום עבור עלות בודדת לחשיפה/קליק מחושב על ידי אלגוריתמים של אותן פלטפורמות אשר יודעים לסרוק את כל המידע הנגיש ברשת ובעזרתו לבצע חישוב הוגן של עלות ממוצעת לקליק או חשיפה.

בהינתן נתונים אלה, כעת אנחנו יכולים לגשת לחישוב תקציב פרסום שיתאים לצרכי העסק שלנו.
החישוב בעיקרו מתבסס על מספר פרמטרים מרכזיים:
עלות ממצועת לקליק – ניתן לחשב אותה על סמך ביצועי קמפיינים קיימים במערכות הפרסום או בעזרת פלטפורמות מחקר שעומדות לרשותנו ברשת כמו בגוגל אדס, SEMRUSH ועוד.
יחס המרה – יחס המרה משקף את כמות המבקרים שמבצעים המרה באתר שלנו (המרה – הפעולה אותה נרצה שהמבקר יבצע, למשל להשאיר פרטי קשר), ניתן בקלות לחשב על סמך נתוני שימוש באתר שמודדים במערכת גוגל אנליטיקס או בעזרת שיעור יחס המרה, כמה מבקרים מתוך כל 100 מבקרים יבצעו המרה באתר שלנו.
מספר המרות רצוי – עם כמה המרות העסק שלנו יכול להתמודד ביום, חודש, שנה וכו', צריך לוודא שאנחנו לא קופצים מעל הפופיק וגם שלא מדובר במספר מועט מדי של המרות. החישוב בחלק זה נעשה לרוב על בסיס חלוקה חודשית ככה שיהיה הרבה יותר נוח לעקוב אחרי הערכת וחלוקת תקציב הפרסום שלנו.

משקללים את כלל הנתונים שאספנו ומגיעים לעלות ממוצעת משוערת להמרה, בעזרתה נמשיך לתכנון תקציב פרסום חודשי רצוי.

בדיוק לצורך כך יצרנו עבורכם את מחשבון ניהול תקציב הפרסום שלנו, בו תוכלו לקבל הערכת תקציב מדויקת ככל הניתן ושתענה על צרכי העסק שלכם – לחצו כאן למעבר למחשבון תקציב פרסום.

השתמשו במחשבון תקציב הפרסום שלנו וחשבו לעצמכם תקציב פרסום:

הנתונים המוצגים הנם בגדר המלצה בלבד ומחושבים על סמך הנתונים אותם סיפקת, דיגיטל סולושנס אינה אחראית לכל שימוש במחשבון ולכל תקלה או השלכות הנובעות מכך.
השימוש במחשבון תקציב הפרסום הוא באחריות הגולש בלבד.

כל הזכויות שמורות לדיגיטל סולושנס

לקריאה נוספת

בואו תגידו שלום

צרו קשר


    *פרטיך אישיים ומשמשים אותנו ליצירת קשר בלבד ולעולם לא נשתף אותם עם גורם נוסף.

    דרכים נוספות ליצירת קשר

    דילוג לתוכן