דיגיטל סולושנס

בלוג פוסט

מאגרי מידע Database

הקמה, אחזקה, שימוש וטיפול במאגרי מידע

עמוד הבית > בלוג > מאגרי מידע Database

30.9.2022
עמית יהב

מאגרי מידע - Data Base

בעולם השיווק אנו מוצאים את עצמנו לעיתים ברגעים בהם אנו נאלצים להמציא את עצמנו מחדש, תמיד יצוץ הצורך בהגעה לקהלי יעד נכונים ואפקטיביים, או במילים אחרות – נצטרך לדאוג לטרגטינג (Targeting) נכון, מתאים וגם דינאמי.

קיימות שיטות רבות להגיע לקהלי יעד מיטביים, אך ללא שום ספק, אחד הכלים הכי יעילים העומדים לרשותנו לצורך מטרה זו הוא יצירת מאגרי מידע (דאטה בייס – Data Base) ועבודה איתם ברמות השונות.

כאשר מדובר על תחום השיווק הדיגיטלי, עומדים לרשותנו כלים ליצירת מאגרי מידע ממוקדים ויעילים בפלטפורמות השונות, בעיקר כלים שמאפשרים לנו ליצור קבוצות קהלים (Audiences) בעלי מאפיינים מוגדרים מראש, למשל: קהלי רימרקטינג (קהלים שביצעו אינטרקציה מוגדרת עם העסק שלנו), קהלים מבוססי פרטי קשר (כתובות Email, מספרי טלפון וכו'), קהלים מבוססי מאפיינים דמוגרפיים, כלכליים, התנהגותיים ועוד…

ככל שנקדים ליצור ולהפעיל את מאגרי המידע הרלוונטיים לנו, כך יהיה לנו קל יותר להגיע לקהל היעד הפוטנציאלי שלנו ובסופו של יום – למכור, לתת שירות ולהגדיל את העסק שלנו.

כלי נוסף וחשוב שנמצא כמעט בכל פלטפורמת פרסום דיגיטלית בימים אלה, הוא יצירת קהלי יעד בשיטת לוקאלייק (Lookalike), או בעברית צחה – קהלים דומים.

אנו נגדיר למערכות הפרסום להתייחס לקהל מסויים, לנתח אותו ולהסיק מסקנות ובעקבות כך ליצור קהל חדש ובעל מאפיינים דומים אשר מקרב אותנו משמעותית ללקוחות הפוטנציאליים שלנו.

מסך ניהול קהלים בפייסבוק
*מסך ניהול קהלים במערכת הפרסום של פייסבוק

 

כיום, מערכת קהלי הלוקאלייק מפותחת מאוד ובהחלט אפשר ליהנות מהיתרונות שמגיעים איתה לטובת פרסום בדיגיטל.

יצירת מאגרי מידע מערוצי הדיגיטל יכולה לתרום לנו גם בערוצי האוף-ליין, למשל בעזרת איסוף מספרי טלפון של קהל פוטנציאלי, נוכל לבצע דיוור ישיר (SMS למשל) לאותו קהל ולשפר את יחסי ההמרה שלו.

נקודה חשובה לשימוש במאגרי מידע – החוק הבינלאומי מאוד מקשה ומגביל בכל הקשור ליצירה והחזקה של מאגרי מידע (דיגיטליים בפרט) ולכן חשוב לשמור על רמת אבטחה גבוהה בעת אחסון המידע והפרטים שאנו אוספים וכן חשוב ליידע לגבי שיווק תכנים שעתיד להתבצע. (רצוי וחשוב לבצע גילוי נאות על כך בטרם הגולשים מתווספים למאגרי המידע של העסק שלכם)

שימוש במאגרי מידע הוא נכון וחשוב לעסק שלכם אך מגיע עם הגבלות וצרכים נלווים, שימו לב שאתם עובדים בצורה נכונה ולא פוגעים בזכויותיהם של אף אחד עקב בניה ושימוש באותו דאטה בייס.

לקריאה נוספת

בואו תגידו שלום

צרו קשר


    *פרטיך אישיים ומשמשים אותנו ליצירת קשר בלבד ולעולם לא נשתף אותם עם גורם נוסף.

    דרכים נוספות ליצירת קשר

    דילוג לתוכן