דיגיטל סולושנס

בלוג פוסט

פרסום בגוגל

קידום העסק בפלטפורמות של גוגל

עמוד הבית > בלוג > פרסום בגוגל

30.4.2023
עמית יהב

פרסום בגוגל

אין כמעט אדם אחד שלא מכיר את השם גוגל, מה שהתחיל כמנוע חיפוש פשוט וצמח למימדים חסרי פרופורציה שלא נראו כמותם בעבר ובעצם הביאו את המהפיכה המשמעותית של עולם האינטרנט.

Google משחקת היום תפקיד משמעותי מאוד בשוק הפרסום הדיגיטלי ומספקת מבחר גדול מאוד של זירות פרסום לעסקים שרוצים להגדיל את החשיפה וכמות הלקוחות שלהם.
מצד אחד, אתם בטח מכירים את גוגל כמנוע חיפוש בלבד, אך מצד שני, מה שרובכם לא יודע זה שגוגל מחזיקה גם רשת שלמה של שטחי פרסום ויזואלים (נקראת רשת הדיספליי – GDN), גם Youtube שייכת לגוגל וכך גם עוד המון זירות ופיצ'רים חדשניים ומעניינים.

למרות זאת, מנוע החיפוש של גוגל הוא כנראה החשוב והאפקטיבי ביותר לפרסום (לרוב, לא תמיד כמובן) לרוב העסקים המפרסמים.
פרסום בגוגל במנוע החיפוש מתבצע דרך מערכת ניהול שנקראת Google Ads ודרכה ניתן להקים ולנהל קמפיינים בכלל המוצרים של גוגל, לקבל נתוני מדידה ולהגדיל את פעילות העסק.

 

צילום מסך מערכת פרסום גוגל אדס
צילום מסך מערכת פרסום גוגל אדס

 

ההבדל העיקרי הגדול בין פרסום במנוע החיפוש של גוגל לבין פרסום ברשתות החברתיות (פייסבוק למשל), הוא שהפרסום בגוגל עובד בשיטה של PULL (למשוך לקוחות פוטנציאליים כאשר הם מחפשים את השירותים/מוצרים שלנו) בעוד שהפרסום ברשתות החברתיות מתבסס על שיטת PUSH. (להציע את השירותים/מוצרים שלנו לקהלים רחבים בעלי מאפיינים שאנו קובעים מראש ובעלי פוטנציאל להפוך ללקוחות שלנו.

על מנת להציג את המודעות שלנו במנוע החיפוש של גוגל, אנחנו משתתפים בסוג של מכירה פומבית אל מול מתחרים מאותו תחום שגם הם מפרסמים ובסופו של דבר מספר המקומות לתצוגת המודעה מוגבל ולכן מי שעומד בקריטריונים מסויימים, יזכה לחשיפה איכותית יותר.
המון גורמים משפיעים על מיקום המודעה שלנו בתוצאות החיפוש, ביניהם: העלות שנהיה מוכנים לשלם לכל קליק, תוכן המודעה, תוכן עמוד הנחיתה, ביטוי החיפוש והקשרו לתוכן, יום, זמן ביום, מיקום ועוד ועוד ועוד…

גוגל מהווה בעצם עולם שיווקי שלם ונרחב והיא בהחלט סוס מנצח בזירה הזו.
אם העסק שלכם עדיין לא מפורסם בגוגל, אנחנו ממליצים לכם ליצור איתנו קשר בהקדם ונדאג לעזור לכם בכך 😉

לקריאה נוספת

בואו תגידו שלום

צרו קשר


    *פרטיך אישיים ומשמשים אותנו ליצירת קשר בלבד ולעולם לא נשתף אותם עם גורם נוסף.

    דרכים נוספות ליצירת קשר

    דילוג לתוכן