דיגיטל סולושנס

בלוג פוסט

קידום אורגני מול קידום ממומן

שאלת המיליון דולר שמעסיקה את עולם הקידום

עמוד הבית > בלוג > קידום אורגני מול קידום ממומן

7.12.2022
עמית יהב

קידום אורגני מול קידום ממומן

הפוסט הזה עוסק בנושא החם ביותר בעולם השיווק הדיגיטלי – קידום ממומן PPC או קידום אורגני SEO?

התשובה הקצרה היא – לא ניתן לקבוע בצורה חד משמעית.

התשובה הארוכה היא – שניהם.

אז איך "שניהם" זו התשובה הארוכה? נסביר.

כמו שכתוב בפוסט בלוגים האחרים, קידום ממומן מייצג את ה"כאן ועכשיו" של עולם השיווק וקידום אורגני מהווה תהליך ארוך טווח, כאשר לשתי השיטות יש יתרונות וחסרונות.

הדומה ביניהן הוא ששתיהן מהוות שיטות שיווק מצוינות.

עסק צריך שיהיו לו קמפיינים לקידום ממומן באוויר (PPC – Pay Per Click), הקמפיינים האלה ידאגו לו ל"לחם וחמאה" שהוא צריך בשביל להמשיך להתקיים ולהרוויח. בעזרת הקמפיינים האלה העסק יכול להמשיך למכור ולגדול וכך הוא מצדיק את קיומו ואת קיום הקמפיינים. ברגע שקיים קמפיין ממומן, מגיע טראפיק מיידי לעסק ומתחיל לבצע פעולות – לרוב זה יהיה טראפיק קצת פחות איכותי מאשר טראפיק אורגני, אבל אנחנו עדיין מדברים על מספרים גדולים יותר של מבקרים ובעלויות נמוכות יחסית.

קידום אורגני (SEO – Search Engine Optimization) בעצם משחק על האמינות והאיכות של העסק שלנו וככל שאנחנו נציף יותר ערך, ככה פלטפורמות השיווק "יפרגנו" לנו וידרגו אותנו עם ציון גבוה יותר – מה שיביא ליותר חשיפות ויותר כניסות. הטראפיק שיגיע מהערוצים האורגניים, לרוב, יהיה טראפיק מאוד איכותי וכזה שנרצה לשמר אותו ולהניע אותו לפעולה. בצורת הקידום הזו, אנחנו כביכול לא משלמים כסף ישירות למערכות הפרסום, אבל זו צורת קידום שדורשת המון התעסקות, זמן וסבלנות.

כאשר שתי השיטות עובדות בשיתוף, אנחנו מייצרים מערכת משומנת שיודעת להרים אחת את השניה.

גוגל אנליטיקס 4 עם נתוני טראפיק באתר ומקורות הגעה (ממומן, אורגני ודיירקט)
גוגל אנליטיקס 4 עם נתוני טראפיק באתר ומקורות הגעה (ממומן, אורגני ודיירקט)

למשל, קהל אורגני שמגיע לאתר שלנו ומשוטט בו, נוכל "לצבוע" אותו במערכות הפרסום ולטרגט אותו כקהל יעד רלוונטי לקמפיינים שלנו. זהו מהלך קלאסי של קמפיין רימרקטינג שבעצם מכניס את הטראפיק הכי איכותי שלנו לתוך לופ של קמפיינים ממומנים ומגדיל משמעותית את הסיכויים לביצוע המרות באתר. (בקמפיין הממומן נכניס את הטראפיק שצבענו לתוך קהל רימרקטינג)

דוגמה טובה שיכולה לעבוד גם בכיוון ההפוך היא להשקיע בקמפיינים טובים של מיתוג כאשר נדאג להעביר את המסרים הנכונים בהם בצורה שתתפוס את העין ואת הדעת. הגולש שנחשף לתוכן שלנו כבר יכיר אותנו וידע מה המטרה שלנו וכך הוא יוכל לחפש אותנו גם בלי להיחשף לקמפיינים ממומנים. בדרך הזו בעצם גם דאגנו למיתוג העסק שלנו ולהגדלת קהל היעד הרלוונטי וגם אנו נחסוך עלויות בעתיד על קמפיינים ממומנים על ידי מניעת חשיפות וקליקים מיותרים מקהל "שבוי".

לסיכום, שתי שיטות השיווק מזינות אחת את השניה ואחת לא באמת יכולה להתקיים בלי השניה, לכן חשוב לקחת את העסק בידיים (קטן וגדול כאחד) ולדאוג להגדיל ולעדכן את מערך השיווק באופן תמידי כדי להישאר יעילים ובעניינים.

אם יש לכם שאלות על הנושא, אל תהססו לשאול אותנו ונשמח לעזור 🙂 קיימות אינסוף דרכים להתפתחות גם בקידום הממומן וגם בקידום האורגני.

גם אנחנו לא מפסיקים ללמוד, לעשות ולחדש כדי להישאר למעלה וכדי להמציא את עצמנו כל הזמן מחדש.

לקריאה נוספת

בואו תגידו שלום

צרו קשר


    *פרטיך אישיים ומשמשים אותנו ליצירת קשר בלבד ולעולם לא נשתף אותם עם גורם נוסף.

    דרכים נוספות ליצירת קשר

    דילוג לתוכן